سئو منفی چیست؟

سئو منفی چیست؟

بسیاری از وبمسترها توجهی به نیازهای کاربران ندارند، آنها با همگام سازی سایتشان با الگوریتم های مشخص و قابل دسترس موتورهای جستجو به بهبود وضعیت خود خواهند پرداخت، آنها نمی دانند که موتورهای جستجو گوگل بالاترین رنک را به وب سایت هایی خواهند داد که مورد قبول کاربر باشد و بازدیدکنندگان دوباره به طرف آنها خواهند آمد.

اگر حتی اصول سئو رعایت شود، ولی اگر رضایت مشتریان را جلب نکند پیروزمند نخواهد بود. موتورهای جستجو برای مقابله نمودن با این حرکت، سئو منفی برای پایین آوردن امتیاز سایت هایی می باشد که با روش های نا اصولی تلاش برای بالا آوردن رتبه سایت خود هستند.

مثالی از سئو منفی

روش هایی که برای افزایش رتبه در گوگل استفاده شده است، اسپم نمودن محتوای سایت با لینک هایی به سایت می باشد که موتور های جستجو را به اشتباه خواهد انداخت و این طور وب سایت ها را بخاطر داشتن ورودی های گوناگون به عنوان  یک منبع قابل اعتماد می باشد. خزنده های موتورهای جستجو با الگوریتم هایی که دارند، می توانند وب سایت های اخلال گر را شناسایی نموده و با دادن سئو منفی به انها  موجب کاهش اعتبارآنها شوند. پس اسپم موجب سئو منفی و پایین امدن رتبه آن خواهدشد.

استفاده غلط از سئوی منفی برای کاهش رتبه رقبا 

وقتی که از این روش برای مقابله با روش های اشتباه بهبود وب سایت در نظر گرفته شود، از آن به عنوان ابزاری برای ضربه زدن به رقیبان استفاده خواهد شد.

برخی از وب مسترها از خصوصیت سئو منفی برای پایین اوردن رتبه رقبای خود استفاده خواهند نمود و با اسپم شدن سایت رقبا موجب دریافت سئو منفی آن ها می شوند که این امر موجب کاهش رتبه آنها در موتور های جستجو خواهد شد.

پیاده سازی این امر پیچیده نمی باشد، مثلا با ایجاد پیوند به سایت رقیب در سایت هایی است که از موتور های جستجو آن ها را به عنوان اسپم می شناسند می توان این کار را پیاده نمود.

راهکارهایی از طرف گوگل برای پیشگیری از این سوء استفاده وجود دارد . وسیله ای به اسم Disavow links ارائه شده است تا توسط آن مدیران سایت ها بتوانند سایت خود را از لینک های سایت های اسپم محافظت کنند.در این ابزار نام سایت اسپم را وارد نموده تا گوگل بتواند تمام لینک هایی که از این سایت ها به سایت شما ورودی دارند را نادیده بگیرد.

مطالب مرتبط