انتخاب کلمه کلیدی

انتخاب کلمه کلیدی

 سئو مسترز اطلاعاتی است که یک صاحب بیزینس می تواند برای سایت خود در ارتباط با کلمات کلیدی کسب نماید. سایت هایی که در این باره میتواند به بیزینس شما کمک کنند.

 جست وجو در موتور جست و جو گر گوگل

فرض می کنیم که بیزینس ما در مورد مراکزانجام پایان نامه می باشد و بخواهیم بهترین کلمات ممکن در این بیزنس را برای خود انتخاب کنیم اولین راهکاری که به ذهن ما میرسد این می باشد که گوشی موبایل خود را برداریم و یا لپ تاپ خود را روشن کنیم و سایت گوگل را نموده و سپس کلمه پایان نامه را در درون آن جستجو نماییم .

همین مورد که با جست و جوی کلمه کلیدی خود  در این موتور جست و جو میکنید با نتایجی رو به رومی شوید که با اضافه کردن ویا کم کردن سیلابس های وقسمت های کلمات کلیدی نیز این نتایج تغییر خواهد نمود. این موضوع  را به عنوان یکی از مواردی میتوان در نظرداشت که در انتخاب کلمات کلیدی بیزینس به ما کمک می کند . ما با زدن کلمه پایان نامه با عبارت های پایان نامه رایگان ، نمونه پایان نامه و پایان نامه کارشناسی ارشد مواجه شدیم .

با توجه به  مسیر انتخاب کلمات و یا کلماتی که کاربران در موتورهای جست و جو گر به دنبال آن می باشند را می توانید در این نتایج ببینید اگر کلمه کلیدی خود را به " انجام پایان نامه " تغییر دهیم نتایج گوگل با توجه به این که این کلمه کلیدی در آن موجود می باشد و با این کلمه کلیدی شروع شود و یا با آن کلمه کلیدی به پایان می رسد را به ما نشان خواهد داد.

 

 با نگاه کردن به قسمت پایین سایت گوگل و با زدن عبارت " انجام پایان نامه " نیز میتوان نتایج بیشترین واژه هایی که خود کاربران با توجه به این کلمه کلیدی در موتور جستجوگر گوگل هستند را ببینیم.

 

علاوه بر کلمه کلیدی انجام پایان نامه گوگل  از کلمات دیگر مرتبط با این کلمه را که ممکن است که قبل از این عبارت به دنبال آن بوده اند و یا با این کلمه کلیدی بر روی نتایج دیده شده کلیک کرده اند .

    کلمات کلیدی سایت رقبا

خوب نگاه کردن به سایت رقبا نیز میتواند مسیر دیگری را برای ما باز کند که ببینیم رقبای احتمالی ما در این کلمات بر روی چه کلمات کلیدی در سایت خد کار کرده اند و هدف از استفاده از این کلمات کلیدی برای تقویت کلمه کلیدی قوی تری هست و یا فقط برنامه ریزی آن بر روی همان کلمه کلیدی و واژه رقابتی هست.

    سایت keywordtool

این سایت نیز یکی از علایق ما در انتخاب کلمه کلیدی چه برای مشتری و چه برای بیزینس های خود سئو مسترز محسوب میشود به این صورت که ابتدا ما کلمات کلیدی را در موتورهای جست و جو گر گوگل سرچ مینماییم و سپس این کلمات را در کیورد تول دات ای او نیز سرچ میکنیم به این طریق میتوانیم پیشنهاداتی که گوگل به صورت کلمه به کلمه در نتایج خود و یا در انتهای سایت گوگل به ما میداد را در این سایت با توجه به همان کلمه کلیدی به صورت یکجا ببینیم.

 

    گوگل keyword planner

 از ابزارهای معروف برای انتخاب کلمه کلیدی بیزینس ها کیورد پلنر گوگل نام برد استفاده این ابزار برای افرادی که صاحب کسب و کارمی باشند و یا تیم هایی که در بخش بهینه سازی وب سایت فعالیت می کنند این است که برترین کلمه کلیدی را در ادورز گوگل و جهت تبلیغات کلیکی گوگل پیدا کند و بعد از این که بهترین کلمه مد نظر را در keyword planner پیدا شد آن را برای تبلیغات کلیکی انتخاب مینمایند بیشتر کاربرد این ابزار به این صورت است که کلماتی که مربوط به بیزنس ها هست و رقابت کمتری دارند را ولی با توجه به نتایج گوگل از محبوبیت بهتری برخوردار است را میتوانید انتخاب نمایید و از آن در بیزینس خود استفاده کنید . به عنوان مثال وقتی که کلمه کلیدی انجام پایان نامه را در این ابزار سرچ میکنید نتیجه برای شما در ذو بخش Ad group ideas و Keyword ideas نمایش داده میشود در این 2 بخش اگر شما بخواهید ببینید که چه کلمات دیگری را گوگل به شما پیشنهاد میدهد باید در بخش اول وارد شوید ور درصورتی که همین keword خود را بخواهید ببینید که نتیجه ای برای شما خواهد آورد و میزان رقابت آن چقدر است بهترین بخش قسمت keyword ideas میباشد.

  برای به کاربردن کلمات کلیدی برای وب سایت " پایان نامه " با این که بین 1000 تا 10000 بازدید در ماه دارد و میزان سرچ آن از آمار بالایی برخوردار می باشد ولی چه شرکت های بهینه سازی وب سایت و چه کارفرمایان این کلمه را برای بهینه سازی وب سایت خود و یا تبلغیات کلیکی گوگل خود نباید استفاده نمایند زیرا همانطور که میبینید میزان Competition  keywordآن low میباشد. پس ما باید به دنبال کلمه ای باشیم که از نظر گوگل و هم از دید کاربران بهترین حاصل را برای بیزنس ما داشته باشد . انتخاب این کلمه به عنوان کلمه اصلی بهینه سازی وب سایت میتواند یک ریسک بزرگ برای بیزینس محسوب شود. زیرا مسیر برای رسیدن به این کلمه هر چند طولانی است ولی غیر ممکن نیست. شما با یک تحلیل درست به این نتیجه خواهید رسید ولی با مسیر اشتباه تا ثریا نیز مسیر شما به بیراهه خواهد رفت و بازسازی بیزینس شما میتواند خیلی گران تمام شود.


مطالب مرتبط