اشتباهات مکرر در سئو

اشتباهات مکرر در سئو

۱ – گذاشتن زیادی مطالب نامرتبط با عنوان و کلمات کلیدی غیرمرتبط: سایت گوگل توانایی موضوع سایت شما را به خوبی دارد، شما نباید ممطالب نامرتبط در سایت خود وارد نمایید و کلمات کلیدی غیر مرتبط ایجادکنید! عنوان سایت شما باید کاملا واضح باشد . اسایت های موفق روی یک موضوع تاکید دارند. ولی: این وضع وقتی پیش می آید که مطالب نامرتبط و بدون گروه بندی منتشر می نمایید، اما اگر مدیریت صحیح روی مطالب خود دارید مشکلی روی نمی دهد مثلا به سایت  ب یاهو یا تیبیان سری بزنید.

 

۲ – استفاده نکردن از  Title : عناوین در سئو بسیار حائز اهمیت می باشند و یکی از اصول مهم  بهینه سازی سایت خواهد بود، که توسط افراد جستجو می شود و در گوگل نمایش می دهد سپس در مرورگر کاربر نشان داده خواهد شد عناوین دارای کلمه کلیدی هستند و حداقل باید از ۷۰ حرف باشد چون اگر عنوان بیش از ۷۰ حرف باشد در سایت گوگل نشان داده نشده و ادامه آن (…) خواهد شد.

 

۳ – ایجاد سایت کامل فلش : سایتهایی که با فلش طراحی شده اند موتور جستجو گوگل نمی تواند آنها را بخواند؛ سایت هایی که حاوی متن هستند رتبه بالایی دارند .سایت خودرا به طور کامل با فلش نسازید. بخش هایی از آن را به متن  اختصاص دهید.

 

۴- به کاربردن متن به جای عکس : خیلی از سایت ها متن را روی عکس میگذارند.گوگل توانایی تشخیص متن روی عکس را ندارد. نباید متن ها را به عکس تبدیل کرد اگر میخواهید متن را به عکس تبدیل کنیدحتما متن اصلی را در سایتتان استفاده نمایید.

۵ – به کاربردن لینک(URL) ها بد : لینک های خیلی طولانی و نا مرتبط مناسب نیستند.  داشتن یک لینک یکتا گوناگون (Unique)، استفاده از شناسه (ID) در آدرس، اضافه نمودن پسوندهایی مثل .html ، .php و … در سئو سایت تاثیر چندانی را ندارد. لینک هایی بد است که فقط برای موتور های جستجو ایجاد شود، لینک هایی که راحت باشند برای کاربر مناسب است. سایت گوگل و جستجوگرها ادرس هایی را می پسندند که کاربان می پسندند (کوتاه و مفید).

 

۶ –  استفاده نکردن از Heading ها :  Heading ها باعث بهبود سایت می شوند، هیدینگ  همان تگهای H1 تا H6 میباشند، در هر صفحه باید حتما H1 وجود داشته باشد، که H1 صفحه اصلی سایت را عنوان سایت یا لینک به عنوان سایت را تشکیل خواهد داد، و H2 لینک به نوشته های سایت می باشد.

 

۷ – عدم آپدیت و خواب رفتن  وب سایت : سایت  با عدم بروزرسانی (Update) به خواب خواهد رفت! با خواب رفتن یک وب سایت امکان دارد که  تغییراتی در رتبه سایت بوجود بیاید.سایت خود را با موضوعات مرتبط ب سایت خود حداقل یبار بروز نمایید.